Site icon UAOrganic.com

Чому важливо звертати увагу на колір мʼякоті, вибираючи кавун

Чому важливо звертати увагу на колір мʼякоті, вибираючи кавун

З настанням тепла багато хто з нас починає мріяти про кавуни. Але не всі знають, що кавуни це не лише освіжаюча літня закуска. Вони містяться каротиноїди — пігменти, необхідні здоров’ю людини. Наш організм їх виробляти не може, а отримує з овочів та фруктів. Причому одним із найбагатших джерел каротиноїдів є кавун.

Група вчених із Китаю за допомогою методів точного вирощування та картування визначила конкретний ген, який отримав назву Clpf, який відповідає за ознаку рожевої м’якоті. А пов’язаний із ним білок ClPPR5 регулює накопичення каротиноїдів у м’якоті кавуна.

Щоб зрозуміти вплив ClPPR5 на накопичення пігменту, дослідники порівняли м’якуш двох кавунів: з червоною м’якоттю і з рожевою м’якоттю, і виявили, що кавуни з рожевою м’якоттю мають нижчий вміст лікопіну, який є ключовим каротиноїдом, відповідальним за червоний колір фруктів. Крім того, кавуни з рожевою м’якоттю також мали менше хромопластів — органел, у яких зберігаються каротиноїди порівняно з червоними.

Потім вчені пішли ще далі і зайнялися томатами, тісно пов’язані з кавунами і теж накопичують високі рівні каротиноїдів під час дозрівання. Дослідники змусили «замовчати» гомологічний ген у томатах і зазначили, що вміст каротиноїдів у них знизився. І це підтвердило гіпотезу про те, що виявлений раніше ген відіграє ключову роль у регулюванні вироблення пігменту.

Дослідники сподіваються, що отримані результати допоможуть селекціонерам вивести нові сорти з підвищеним вмістом каротиноїдів, потенційно підвищуючи харчову цінність кавунів.

Exit mobile version