Site icon UAOrganic.com

Вітграсс – що це таке?

Вітграсс - що це таке?

Вітграсс – це проростки пшеничної трави, які можна виростити вдома або купити в магазині. Популярність ця трава знайшла на початку 30 – х в США: фермери помітили, що курки, що їли траву, менше хворіли. З тих пір шоти з пшеничним соком з’явилися в аптеках і фітнес-барах. Розповідаємо, чим так полюбився цей напій прихильникам ЗСЖ, і чи варто взагалі його пити.

Вітграсс – що це таке?

Для початку слід розібратися, що ж є вітграс. Сік паростків пшениці називають словом, що походить від злиття wheat (пшениця) та grass (трава). Отже, вітграс – це фрагмент пагонів пророщених зерен, що має виражений зелений колір. Ростки вирощують у спеціальних ємностях – за бажання такі контейнери продаються в будь-якому квітковому магазині, тому вони підходять і для домашнього застосування. Як тільки паростки досягають близько 13-14 см заввишки, їх зрізають і відправляють на приготування зеленого коктейлю. Про корисні властивості цього продукту стало відомо не так давно. При правильному вирощуванні та приготуванні вітграс здатний надати на організм лише позитивний вплив. При цьому важливо розуміти, що порушення технології приготування або некоректне вживання соку може геть-чисто позбавити напій цінних властивостей. Вітграсс протипоказаний у деяких випадках, тому потрібно знати не тільки про переваги, але й про недоліки цього засобу.

Що в складі вітграссу?

17 амінокислот, вітамінів і мінералів, чия концентрація в рази вища, ніж в інших продуктах:

Як це допомагає організму?

Він швидше отримує добову норму поживних речовин:

Чи можна змішувати з іншими соками?

При цьому варто зазначити, що коктейль, приготований із паростків пшениці, необов’язково пити у чистому вигляді. Він має специфічний смак, який не всім припадає до душі. Зелену рідину можна поєднувати зі свіжим яблучним, шпинатним, селера, буряковим, морквяним соком. Крім того, що смак міксу буде набагато приємнішим, напій матиме додаткові корисні властивості. Крім того, користь вітграсу для організму полягає в тому, що при регулярному споживанні цей коктейль має імуностимулюючу дію. У ньому містяться хімічні компоненти, що покращують захисні сили організму. Також варто відзначити наявність антиоксидантів у складі соку із паростків пшениці. Вітграсс відновлює нормальний кислотно-лужний баланс, не допускає розвитку онкологічних захворювань, перешкоджає передчасному старінню та підвищує несприйнятливість до інфекцій. Крім цього, у складі цього продукту присутні вітаміни груп А, С, Ст.

Чи добавка з вітграсом корисніша за сік?

Це БАД, і його повинен призначати тільки лікар. Занадто висока концентрація поживних речовин може завдати шкоди організму.

Подивіться самі, що міститься в одній столовій ложці сухого порошку:

Такі дози вітамінів можуть бути небезпечні!

Користь вітграсса

При регулярному застосуванні паростки пшениці творять чудеса:

Шкода від вітграсса

Вітграс – сильно активний продукт, що інтенсивно впливає на організм, тому в деяких випадках його потрібно застосовувати з великою обережністю:

Максимальна добова доза

Дієтологи та гастроентерологи не рекомендують зловживати соком із паростків пшениці. Щоб збагачувати організм необхідною кількістю корисних речовин, достатньо пити на день по 30 мл соку із зелених пагонів. У разі потреби добовий об’єм можна збільшувати до 50-60 мл. При цьому приймати вітграс у нерозбавленому вигляді лікарі не радять. Часто у пацієнтів виникає головний біль та нудота як індивідуальна реакція організму на даний продукт. У таких випадках рекомендується розбавляти сік із паростків пшениці фруктовим або овочевим соком. В аптеці продається вітграс у порошкоподібній формі. Його застосовують, розбавляючи з водою і ретельно перемішуючи перед вживанням (на 1 склянку води беруть 1 ч. л сухого вітграсу).

Exit mobile version