Site icon UAOrganic.com

Чим корисна мікрозелень і як її їсти?

Чим корисна мікрозелень і як її їсти?

Маленька, свіжа, хрустка, барвиста і корисна – це факти про мікрозелень. Донедавна крихітні рослини використовували тільки в ресторанах, щоб надавати гарнірам і стравам неповторного аромату, смаку та вигляду. Однак, рослини стрімко стали популярними і вже застосовуються на домашніх кухнях.

Проте, використовують не тільки для того, щоб внести барвисті нотки в приготування страв. Молоді листочки містять вітаміни, мінерали, каротин, клітковину та антиоксиданти. Кожен, хто піклується про здоров’я, хоче знати, яка мікрозелень корисна і як вживати.

Мікрозелень: що це таке?

Мікрозелень – це маленькі паростки їстівних рослин, набагато менші за звичайну зелень, що мають тільки першу пару молоденьких листочків. Порівняно зі зрілими рослинами, містять значно більшу концентрацію різноманітних вітамінів і мікроелементів, зокрема, таких як:

Щоб отримати врожай мікрозелені, знадобиться не більше двох тижнів. Для вирощування в домашніх умовах потрібне насіння і мінімальний набір інвентарю. Для здорового харчування своєї сім’ї, можна мати свіжі вітамінні рослини вдома цілий рік. Достатньо лише знайти відповідний простір на кухні або в будь-якому іншому місці з доступом денного освітлення.

Найпоширенішими для вирощування мікрозелені є насіння руколи, крес-салату, гороху, броколі, люцерни, базиліка, цибулі, гірчиці, редиски, соняшнику.

Як використовувати мікрозелень?

Мікрозелень – це суперуніверсальна їжа, яку можна включати у свій раціон найрізноманітнішими способами. Молоді листочки не тільки надають стравам привабливого, естетичного зовнішнього вигляду, а ще й чудово смакують, приносять справжнім гурманам неповторне задоволення.

Як і з чим їсти мікрогрін? – Звісно ж найкорисніше вживати вітамінну зелень у сирому вигляді та використовувати для приготування різноманітних страв:

Використовувати для приготування риби та м’яса, корисної випічки, інших різноманітних страв і бутербродів.

Яка мікрозелень найсмачніша? – це залежить від індивідуальних уподобань. Різні рослини можуть значно відрізнятися за смаком, ароматом і кольором. Одним людям подобаються м’які смакові нотки, іншим – гострі, кислуваті або з гірчинкою.

Як правило, на смак мікрозелень нагадує більш інтенсивну версію своїх дорослих аналогів. Якщо виникає сумнів, яке насіння вибрати для вирощування, слід віддати перевагу тим травам чи овочам, які зазвичай подобається вживати в їжу.

Неправильне харчування та нестача вітамінів, мінералів та інших поживних речовин – це актуальна проблема сучасного суспільства. Один зі способів боротьби з цим негативним явищем – вживання в їжу правильних продуктів. Мікрогрін – дуже простий спосіб, який допоможе не тільки віднайти своє здоров’я, а й отримати задоволення від неймовірного смаку та насиченого аромату дивовижних рослин.

Скільки зберігається мікрозелень

Якщо ви отримали у своє розпорядження великий урожай мікрозелені, то правильне зберігання дасть змогу використати ці паростки по максимуму. Для цього слід рослину максимально акуратно упакувати в пластиковий контейнер або будь-яку іншу ємність (але тоді необхідно буде використовувати харчову плівку).

Також, мікрогрін можна зберігати в холодильнику не зрізуючи з килимка. Так, сповільнюється подальше зростання, і зелень може зберігатися до 10 днів.

Exit mobile version