Site icon UAOrganic.com

Мікрозелень гороху

Мікрозелень гороху

Мікрозелень горох має досить високу концентрацію вітамінів і корисних речовин, тому є набагато поживнішими і кориснішими звичайної зелені. У їжу вживається тільки верхня частина, без корінців – молоді зелені паростки гороху висотою до 15 см, вік яких не перевищує декількох днів.

Незважаючи на тендітну структуру, до складу цієї рослини входить велика кількість вітамінів та інших корисних речовин, необхідних для збалансованого харчування. До його складу входять: вітаміни (А, С, К); – мінерали (кальцій, залізо, магній, фосфор, натрій); амінокислоти; протеїни.

Вміст речовин у мікрогріні гороху в рекомендованій добовій нормі (РДН)

Мікрогрін гороху багатий вітамінами та мінералами. Одна порція – 1 чашка (приблизно 100 г) мікрозелені гороху має низьку калорійність і відносно багато білка. Ознайомтесь із повним профілем для харчування нижче, відносно рекомендованої добової норми (РДН):

Енергетична цінність 100 г продукту становить 31кКал.

Всі значення засновані на середній дієті в 2000 калорій. Як бачите, вживання паростків гороху забезпечить значно забезпечить організм вітаміном С та залізом і має низьку калорійність. Відсоток клітковини також порівняно високий у порівнянні з порційною вагою.

Корисні властивості мікрозелені гороху

Мікрозелень горох – джерело вітаміну С

Одна чашка мікрогріну гороху може забезпечити 50% рекомендованої добової норми вітаміну С для дорослих. Цей важливий вітамін може допомогти захистити імунну систему, яка виснажується від стресів, куріння, надмірного вживання алкоголю або ожиріння.

Вітамін С також може зменшити ризик інфекцій та пневмонії, а більша концентрація вітаміну C у крові може навіть допомогти зменшити ризик інсульту. Дослідження показують, що вітамін С може зменшити ризик розвитку раку та серцево-судинних захворювань, що, пов’язано з протизапальними властивостями вітаміну C.

Медичні працівники рекомендують приймати вітамін С природним шляхом з інгредієнтів, які готуються лише злегка або вживаються в сирому вигляді, що робить мікрозелені горохи ідеальним щоденним джерелом.

Залізо в мікрозелені гороху може запобігти дефіциту заліза та анемії

Залізо необхідне організму і воно є у всіх клітинах. Воно використовується для транспортування кисню та для ініціювання ферментних реакцій. Дефіцит заліза – це серйозний стан, який може призвести до анемії.

Мікрозелень горох допомагає запобігти дефіциту заліза, а отже і анемії. У 100 грамах горохових паростків міститься 10% рекомендованої добової норми заліза.

Якщо ви веган або вегетаріанець, то регулярне вживання мікрозелені гороху може компенсувати брак заліза, яке не отримується з червоного м’яса, через його невживання.

Мікрозелень горох має високий вміст рослинного білка

Мікрозелень гороху – одне з найкращих рослинних джерел білка. Чашка паростків, дуже маленька і легка для споживання, може містити два грами білка, що еквівалентно 1/3 яйця.

Вживаючи сиру веганську або вегетаріанську дієту, паростки гороху можуть стати важливим вторинним джерелом природного рослинного білка, зменшуючи вашу залежність від багатих вуглеводами бобів або переробленої сої.

Білок є будівельним матеріалом тканин організму, тому дуже важливо підтримувати рівень його споживання, незалежно від того, якого типу дієти ви дотримуєтесь.

Щодня слід вживати 0,8 г білка на кожен кілограм ваги тіла.

Фітоестрогени в мікрозелені гороху можуть запобігати раку та іншим серйозним захворюванням

Мікрозелень горох є багатим джерелом фітоестрогенів. Ці сполуки рослинного походження часто відомі через здатність знижувати ризик раку молочної залози, серцевих захворювань та остеопорозу.

Наукові дослідження, пов’язані з фітоестрогенами, щороку збільшуються. У людей старшого віку з високим рівнем холестерину підвищений прийом фітоестрогенів може покращити здоров’я серця, здоров’я кісток та зменшити ризик канцерогенезу всередині організму. Це може допомогти запобігти формуванню чи прогресуванню різних форм раку.

Особливо перспективними є протиракові дослідження фітоестрогенів, оскільки дослідники виявили, що антиканцерогенні та протизапальні властивості можуть інгібувати рак на клітинному рівні.

Клітковина, яка присутня в мікрозелених горошинах, також є відомим борцем з раком. Сучасні дослідження виявилися високопозитивними, показавши, що жінки, які харчуються збагаченою клітковиною дієтою, мають менший ризик розвитку раку молочної залози.

Як вживати мікрозелень горох

Хрусткий і солодкий мікрогрін горох смаком схожа на стиглий зелений горошок і може вживатися в будь-яких стравах.

В основному мікрозелень гороху використовується в якості декору страв або як доповнення до закусок. Найчастіше його додають в салати і різні холодні закуски. Солодкуватий смак продукту відмінно доповнить гамбургер, бутерброд і навіть яєчний омлет або овочеве рагу.

Свіжий гороховий паросток ідеально прикрасить м’ясні чи рибні страви, приготовані на грилі, будучи при цьому не тільки прикрасою, але і чудовою закускою. Особливо, мікрозелень гороху дуже смакує дітям.

Exit mobile version