Site icon UAOrganic.com

Як рослини впливають на психічне та фізичне здоров’я людини

Як рослини впливають на психічне та фізичне здоров'я людини

Духовний та фізичний зв’язок людини з рослинним світом набагато міцніший, ніж нам здається. Наукових доказів того, що рослини відіграють фундаментальну роль у формуванні психічного стану людини та знижують ризики психічних та фізичних захворювань, стає дедалі більше.

Виявляється, рослини здатні зменшити симптоми депресії, тривоги та нервових розладів у людей за рахунок зниження рівня гормону стресу кортизолу, який впливає на частоту серцевих скорочень та самопочуття людини.

Декілька досліджень довели , що садівництво може стати терапією для людей із симптомами посттравматичного стресового розладу та покращити якість їхнього життя.

Навіть невелика кімнатна рослина впливає на людину сильніше, ніж заведено думати. Оточивши себе рослинами, які знижують концентрацію CO₂ і підвищують якість повітря, можна покращити концентрацію уваги на 20% і на 15–20% збільшити здатність запам’ятовувати інформацію.

Дослідження показують , що в деяких випадках кімнатні рослини можуть знизити концентрацію вуглекислого газу з 2000 до 480 ppm менш ніж за одну годину в закритому приміщенні. До таких рослин, що ефективно знижують рівень вуглекислого газу в повітрі, належать папороть Флебодіум золотистий (Phlebodium aureum), фікус Бенджаміна, хлорофітум чубатий (Chlorophytum comosum) та різні види антуріумів (наприклад, квітка фламінго).

Рослини займали центральне місце у людському суспільстві від початку його появи. Але зараз більшість людей вважають їх лише приємною на вигляд зеленню. Ми стаємо ще більш відірваними від природи, особливо у світлі прогнозів про те, що до 2050 року сім із десяти людей житимуть у містах. Але, незважаючи на всі можливості для комфорту та дозвілля, які пропонують нам технології XXI століття, ми, як і раніше, потребуємо взаємодії з рослинним світом.

Мабуть, люди запрограмовані на зв’язок із природою та рослинами. Рослини підвищують рівень гормонів щастя , таких як ендорфін, в організмі людини. Форма, колір, запах, дотик і смак рослин можуть піднімати настрій, коли ми взаємодіємо з ними зараз, пробуджувати спогади. До речі, вчені довели, що садівництво може не тільки полегшити симптоми депресії, але й знизити ризик розвитку важких захворювань.

Exit mobile version