Листові овочі допомагають запобігти розвитку хвороби Альцгеймера

Листові овочі допомагають запобігти розвитку хвороби Альцгеймера

Вживання листової зелені може призвести до зменшення кількості білків, що впливають на виникнення та розвиток хвороби Альцгеймера.

Вчений з університету Раш в США з’ясував, що у людей, які постійно включають до свого раціону зелені листові овочі, фрукти, продукти з цільного зерна, оливкову олію, боби, горіхи та рибу, знижений ризик виникнення захворювання Альцгеймера, ніж у людей, які не вживають ці продукти. Виявилося, що шість та більше порцій зелених листових овочів на тиждень призводить до зменшення кількості амілоїдних бляшок у головному мозку.

Дослідник вивчив особливості дієти MIND (її ще називають дієтою для розуму) та середземноморської дієти. Набір продуктів у них приблизно однаковий, за одним винятком: до дієти MIND обов’язково входять зелені листові овочі, наприклад шпинат та різні види салатів.

Автор дослідження вважає, що саме ця особливість дієти MIND – включення різноманітної зелені в меню – дозволяє запобігати розвитку хвороби Альцгеймера. Крім листових овочів дієта MIND, як і середземноморська дієта, включає також фрукти, рибу та невелику кількість вина.

Раніше вченим з університету Південної Флориди вдалося виявити у базиліці хімічну сполуку, яка також здатна уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера.

Рекомендуємо:   Британські вчені «зламають» днк картоплі, щоб вона швидше варилася