Bміст корисних речовин у бананах змінюється в міру їх дозрівання

Bміст корисних речовин у бананах змінюється в міру їх дозрівання

Популярність бананів у всьому світі обумовлена ​​не лише їх смаковими якостями, а й харчовою цінністю. Фрукти багаті на вітаміни А, В і С, кальцієм, залізом, калієм і фосфором, а також містять кілька типів антиоксидантів. Але виявилось, щоб отримати від них максимальну користь, треба підгадати правильний момент.

Група вчених із Державного університету Сан-Паулу (Бразилія) з’ясувала , як поживна цінність банана змінюється в міру дозрівання на прикладі широко поширеного сорту Наніка.

Дослідники виявили, що в міру дозрівання бананів рівень флавоноїдів збільшується. Це говорить про те, що вживання бананів на стиглих та перестиглих етапах принесе більше антиоксидантних переваг.

Тим, для кого має значення мінеральний склад, слід вибирати банани на 4 стадії дозрівання, що характеризується жовтою шкіркою з мінімальною зеленкістю.

Щодо пігментації, дослідження виявило зменшення кількості хлорофілів А та В, які відповідають за зелений колір у незрілих бананах. І навпаки, спостерігалося збільшення вмісту каротиноїдів та антоціанів — пігментів, які надають стиглим бананам яскравих жовтих та потенційно фіолетових відтінків.

Вчені вважають, що їх дослідження носить практичний характер: ґрунтуючись на їхніх рекомендаціях щодо покращення здоров’я за рахунок споживання бананів, споживачі можуть вибирати банани на четвертій стадії стиглості, щоб максимізувати споживання мінералів, і вибирати стиглі або перестиглі банани з більш високим вмістом флавоноїдів.

Рекомендуємо:   Рослинництвом на марсі займатимуться за давньою технологією майя