Британські вчені «зламають» днк картоплі, щоб вона швидше варилася

Британські вчені «зламають» днк картоплі, щоб вона швидше варилася

Виявляється, у Великій Британії падають продажі картоплі . Через зростаючий темп життя люди у магазинних полиць роблять вибір на користь макаронів і рису, оскільки на їхнє приготування витрачається менше часу.

На допомогу вже поспішають вчені. Генетики з агротехнологічних компаній B-hive Innovations і Branston Potatoes спільно з Інститутом Джеймса Хаттона (Шотландія) за допомогою технології «молекулярних ножиць» CRISPR мають намір відредагувати ДНК картоплі, щоб скоротити час її варіння та досягти ідеальних споживчих якостей. Для цього потрібно внести зміни до генів, що відповідають за швидкість розм’якшення клітин.

Щоб досягти аналогічних змін властивостей картоплі традиційними методами, знадобляться довгі роки селекції. Пояснює доктор Роб Хенкок, науковий співробітник Інституту Джеймса Хаттона:

— Редагування генів та інші технології точної селекції відкривають безпрецедентні можливості для швидкого поліпшення властивостей картоплі, задовольняючи необхідність швидкого реагування на переваги споживачів, що змінюються.

Експеримент проведуть на популярному сорті Maris Piper, який використовують для варіння, смаження та виготовлення чіпсів. У результаті повинна з’явитися «картопля маминої подруги»: товарний вигляд і свіжість, що довго зберігає, стійка до хвороб і шкідників і при цьому ще й швидко готується.
Якщо все піде за планом, першими, хто зможе оцінити переваги генновідредагованої картоплі, стануть комерційні підприємства (наприклад, виробники чіпсів). А вже потім суперкартопля надійде у широкий продаж.

Рекомендуємо:   Сiti-фермер із австраліїрозповіла про почуття щастя, яке дає садівництво