Розмарин відлякує капустяну попелицю

Розмарин відлякує капустяну попелицю

Однією з головних проблем сільському господарстві вважається боротьба з численними шкідниками. Сьогодні поговоримо про головного супротивника фермерів, які вирощують капусту, — капустяної попелиці. Вона завдає значних пошкоджень урожаю та економічних втрат фермерам.

Традиційні методи боротьби втрачають свою ефективність. По-перше, у попелиці розвивається стійкість до синтетичних інсектицидів. А по-друге, агрохімікати негативно впливають на довкілля.

Дослідники з Міжнародного центру фізіології та екології комах вирішили знайти більш стійке та екологічне рішення, засноване на давно відомому впливі природних запахів рослин на поведінку комах. Існує навіть технологія Push-Pull Farming – поєднання вирощування культур для боротьби із сільськогосподарськими шкідниками з використанням репелентних властивостей рослин.

Дослідники використовували ольфактометр — прилад вивчення реакції комах на різні запахи, щоб порівняти привабливість летких речовин капусти і розмарину.

На початку експерименту попелиця явно віддала перевагу запаху капусти, а не розмарину, проводячи більше часу у ольфактометрі із запахом капусти. Але коли аромати розмарину та капусти були поєднані, капуста менше приваблювала попелицю, що дозволяє припустити, що леткі речовини розмарину мають відлякувальну дію. Також вчені визначили, що попелиця негативно реагувала на ліналоол, α-терпінеол та камфору в ароматі розмарину.

На основі отриманих даних дослідники зробили висновок, що при спільному вирощуванні з капустою розмарин може стати фактором стримування. Використовуючи його як «живий щит», фермери зменшать залежність від хімічних інсектицидів, а також знизять витрати та вплив на навколишнє середовище.

Рекомендуємо:   Колишній шеф-кухар відкрив ферму на підземному паркінгу