Сiti-фермер із австраліїрозповіла про почуття щастя, яке дає садівництво

Сiti-фермер із австраліїрозповіла про почуття щастя, яке дає садівництво

Історія Фіони Буйнінг – доказ того, що навіть у мегаполісі можна ефективно вирощувати рослини. Фіона, викладач за професією, заснувала свою ферму Ейнслі у столиці Австралії, Канберрі, 14 років тому. За цей час невеликий садок перетворився на процвітаюче підприємство.

Фіона завжди була захоплена рослинами, а під час роботи у школі переконалася, що заняття рослинництвом йдуть на користь здоров’ю. Перш ніж приїхати в Канберру, Фіона та її чоловік Майкл змінили кілька міст. І при кожному їхньому будинку була невелика ділянка, де росли свіжа зелень та овочі.

Фіона каже, що її потяг до сільського господарства сягає корінням у дитинство:

— Мені завжди дуже подобалося вирощувати рослини. Садівництво корисне як для довкілля, але й душі. Фізичний контакт рук із ґрунтом вивільняє серотонін та дофамін, два нейромедіатори гарного самопочуття. Простіше кажучи, дотик до землі допомагає людям почуватися щасливими.

ід час викладання садівництва у коледжі Фіона стала свідком глибоких змін у психічному самопочутті своїх учнів під час занять.

Проте минуло понад 10 років, перш ніж Фіона перетворила хобі на бізнес. Зараз вона постачає зелень та салати з власного заднього двору до 30 ресторанів та кафе Канберри.

Головний принцип, якого дотримується сіті-фермер – безвідходне виробництво. Уся зелень вирощується у лотках, виготовлених із переробленого пластику. Замовники повертають тару за кожної щотижневої доставки. Мікрозелень доставляють в електромобілі, що забезпечує вуглецевий-нейтральний ефект.

Два роки тому Фіона стала стипендіатом спільноти Черчілля для розробки програм навчання на міських фермах у США, Канаді, Великій Британії та Нідерландах. Її дослідження довело, що міське сільське господарство має великий потенціал виробництва продуктів харчування.

Популярність громадських садів по всій Канберрі зростає, але Фіона вважає, що цього замало. Вона співпрацює з агентством із земельних ресурсів столиці для розробки інноваційних моделей громадських садів. Господиня ферми вважає, що у Канберрі необмежені можливості з виробництва продуктів харчування.

Рекомендуємо:   Городи в пішій доступності оздоровили жителів токіо під час пандемії