Покинутий склад у Гонконзі перетворили на міську ферму

Покинутий склад у Гонконзі перетворили на міську ферму

Засновник сіті-ферми Agrician Джек Люнг вважає, що за допомогою вертикального землеробства можна не лише ефективно виробляти продукти харчування, а й створювати спільноти городян.

Свій бізнес Люнг відкрив в одній із промислових зон Гонконгу, вирішивши, що вертикальна ферма в приміщенні покинутого складу велосипедів вдихне нове життя в цей район і стане місцем, де люди спілкуватимуться і дізнаватимуться щось нове про міське фермерство.

— Ми хотіли створити криту ферму, яка б об’єднувала людей і привертала увагу до сільського господарства. Ось чому ми вибрали таку незвичайну локацію, – каже Джек Люнг.

Площа Agrician складає 200 кв. м, для вирощування рослин використовують 100 кв. м. Зараз ферма виробляє листову зелень, пряні трави та їстівні квіти. Вони продаються за передплатою, до якої входять десять видів пряних трав та зелені. Як вважає Джек Люнг, саме передплата, а не продаж продукції через торговельні мережі, дозволяє сіті-фермеру безпосередньо спілкуватися зі своїми покупцями без посередників.

У Гонконзі існує великий потенціал для вертикального землеробства через залежність країни від постачання імпортних продуктів та дефіциту земельних ділянок для ведення сільського господарства. Постачальників свіжих овочів та зелені на місцевому ринку дуже мало.

— Коли кількість місцевих фермерів обмежена, люди у місті стають дуже відірваними від виробництва продуктів харчування, — каже фундатор Agrician. — Їжа — це те, що городяни купують у супермаркеті, тому вони недостатньо обізнані про якість продуктів, що купуються. Це підвищує роль міських ферм.

Agrician організовує громадські заходи, створені задля популяризацію вертикального землеробства. Нещодавно компанія провела для школярів майстер-клас із приготування салатів. Діти побачили, як росте зелень, і власноруч збирали її для салатів.

У майбутньому Джек Люнг сподівається створити платформу, яка спонукає мешканців Гонконгу займатися сіті-фермерством та інтегрувати вертикальне землеробство у житлові та комерційні будинки.

Рекомендуємо:   Розмарин відлякує капустяну попелицю