На 14-поверховій сіті-фермі у копенгагені збирають 30 врожаїв на рік

На 14-поверховій сіті-фермі у копенгагені збирають 30 врожаїв на рік

Три роки тому на покинутому складі у Копенгагені, столиці Данії, відкрилася найбільша вертикальна ферма у Європі Nordic Harvest. Її розміри вражають: площа – 7 тис. кв. метрів, а висота стелажів сягає 14 поверхів.

Використовуючи аеропоніку та гідропоніку, на величезній фермі вирощують латук, капусту, чебрець та іншу зелень. Урожай деяких видів салату збирають 30 разів на рік. При цьому врожайність з кожного квадратного метра на Nordic Harvest у 200 разів більша, ніж на звичайному агропідприємстві, а води тут витрачають у 250 разів менше, ніж у традиційного сільського господарства. Крім того, гігантська сіті-ферма працює на енергії вітрогенераторів, тобто це екологічно чисте виробництво.

— Ми можемо виробляти продукцію на місці цілий рік із незмінно високою якістю. Наші продукти довше залишаються свіжими, таким чином скорочується кількість харчових відходів. Ми поставили собі амбітне завдання — виробляти продукцію високої якості, але доступну для більшості споживачів. Ми впоралися з нею, переосмисливши спосіб виробництва продуктів харчування з використанням нових технологій та методів, – каже Андрес Ріманн, засновник Nordic Harvest.

В даний час команда Nordic Harvest працює над збільшенням обсягу виробництва зелені – з 250 до 1000 тонн на рік. Компанія має намір відкрити сіті-ферми у Швеції, Норвегії, Фінляндії та Данії та запустити довгостроковий проект з відновлення лісів на земельних ділянках, які раніше використовувалися для ведення сільського господарства.

Swegreen, ще один скандинавський стартап, вирішує інше завдання. Шведська компанія просуває свою концепцію сіті-фермерства: свіжа продукція повинна потрапляти відразу на стіл покупця, минаючи доставки та транспортування. Для цього підприємство встановлює вертикальні ферми у супермаркетах.

Рекомендуємо:   Генна інженерія збагатить овочі корисними речовинами