Мікрозелень крес-салат

Мікрозелень крес-салат

Мікрозелень крес-салат (Watercress) – рослина, яке має багатий вітамінний склад і незвичайний смак. Його активно використовують любителі різноманітних овочевих страв, а також люди, які дотримуються здорового способу життя. Це зовні звичайна рослина – істинне джерело вітамінів та мінералів, тому все більше людей регулярно його вживає.

Склад мікрозелені крес-салату

У мікрозелені крес-салату міститься більше 15 необхідних вітамінів і мінералів. У цих зелених листочках міститься фолату (вітамін B9) більше ніж у банані, кальцію більше ніж у молоці, а вітаміну С більше ніж в апельсині та вміст заліза більше ніж в шпинаті.

Не дивно, що в даний час крес-салат займає перше місце в списку корисних продуктів харчування CDC, з максимально можливою оцінкою 100. Крес-салат ще більш багатий по живильній щільності, ніж королева зелені, капуста.

Мікрозелень крес-салату містить дуже мало калорій і майже на 93% складається з води. В одній чашці крес-салату міститься всього 4 калорії, але, при цьому, містить близько 25% рекомендованої добової норми вітаміну А і В.

Вітамін С є другим найбільш поширеним вітаміном в мікрозелені крес-салату і допомагає зміцнити імунну систему, запобігти дефіциту заліза і допомогти в підтримці здорових сполучних тканин. Що стосується вітаміну А, цей життєво важливий елемент також грає роль в нормальному функціонуванні імунної системи. Але більш важливо, що він має вирішальне значення для підтримки здоров’я очей і захисту очей від дегенеративних станів.

В мікрозелені крес-салату міститься багато вітаміну К, який, як відомо, зміцнює кістки і захищає мозок від пошкоджень нейронів.

Чим корисна мікрозелень крес-салат?

Перелік позитивних впливів мікрозелені крес-салату на людський організм досить широкий, його застосовують для профілактики і лікування різних захворювань.

Рекомендуємо:   Мікрозелень соняшника

Мікрозелень крес-салату активізує очищення бронхів, що дуже важливо для астматиків і для людей, які хворіють на бронхіт, запалення легенів або пневмонію.

Мікрозелень крес-салату покращує травлення, тому він рекомендований людям зі зниженим почуттям голоду, або з нетравленням шлунка. Завдяки прискоренню процесу детоксикації, його варто їсти всім, хто бореться із зайвою вагою.

Мікрозелень крес-салату дезінфікує ротову порожнину.

Вживання мікрозелені крес-салату на ніч допомагає позбутися від безсоння і підвищує опірність нервової системи до стресів.

Мікрозелень крес-салату нормалізує роботу щитовидної залози, покращує мозкову діяльність і допомагає позбутися від гіпертеріоза.

Мікрозелень крес-салату містить сполуки, які можуть запобігти певні види раку

Оскільки крес-салат містить велику кількість фітохімічних речовин, це може знизити ризик розвитку деяких видів раку.

Перцевий смак мікрозелені крес-салату походить від складного глюкозинолатів, який в підсумку перетворюється в фенілізотіоціанати. Було доведено, що фенілізотіоціанати інгібують шкідливий вплив канцерогенів на організм, фактично деактивувавши канцерогени.

Крім того, мікрозелень крес-салату багата антиоксидантними флавоноїдами, такими як лютеїн, зеаксантин і бета-каротин, які мають захисні властивості. Тому не дивно, що дослідження, проведене в університеті Ольстера, показало, що щоденного споживання крес-салату було достатньо не тільки для зменшення пошкодження ДНК, але і для підвищення здатності клітини захищати себе від нападу вільних радикалів.

Мікрозелень крес-салат бореться з запаленням в організмі

Одне з найбільших переваг крес-салату пов’язано з його протизапальними властивостями. Мікрогрін крес-салату володіє як противірусною, так і антибактеріальну дією, яка допомагає зменшити запалення в організмі, допомагаючи запобігти набрякам і пошкодженням тканин, викликаних запальними станами.

Мікрозелень крес-салату дуже добре підходить для колишніх курців

Антиканцерогенні властивості мікрозелені крес-салату, одна з кращих переваг, особливо для колишніх курців. Таку мікрозелень бажано регулярно вживати всім, хто страждає від кашлю курця, або бореться зі згубною нікотиновою залежністю. Флавоноїди даної рослини прискорюють виведення з легень важких смол, які осідають в них після вдихання диму.

Рекомендуємо:   Мікрозелень люцерни

Мікрозелень крес-салату сприяє сильним кісткам і зубам

Мікрозелень крес-салату є однією з небагатьох зелених рослин, які забезпечують здорову дозу зміцнюючого кістки кальцію. І це не тільки кальцій – крес-салат також багатий вітамінами і мінералами, корисними для здоров’я кісток, такими як марганець, магній і вітамін К, які сприяють зміцненню кісток і зубів.

Мікрозелень крес-салат – застосування

Пікантний смак рослини робить його прекрасним доповненням до будь-яких страв. Кресс-салат, завдяки своїм лікувальним властивостям, використовується в народній медицині, косметології.

Його соковиту зелень з приємним ніжно-пряним присмаком, широко використовують в кулінарії. Додають у салати, супи і соуси, подають до м’ясних і рибних страв, гарнірів і бутербродів.