Бамбукове молоко може виявитися кориснішим від звичайного

Бамбукове молоко може виявитися кориснішим від звичайного

Шукаючи альтернативні джерела білка, люди зробили йогурт із грибів , сир із листя салату , спортпит із цвіркунів і зупинятися на цьому не збираються. Новим джерелом білка, схожим на коров’яче молоко, може стати бамбук — такого висновку дійшли вчені з Китайського національного дослідницького центру бамбука.

Пагони бамбука давно використовуються у традиційній кухні Азії. Їх їдять у свіжому вигляді, маринують, ферментують, сушать, консервують, заморожують, роблять із нього соки та порошки. Бамбук переробляють у різні функціональні харчові інгредієнти, які додають у випічку та йогурти для збагачення їхнього складу.
Згідно з дослідженням , пагони бамбука – відмінне джерело білків і харчових волокон, мають низький вміст жиру, насичені різними вітамінами і містять сім з дев’яти амінокислот, необхідних людині: їх вміст у пагонах бамбука вищий, ніж моркви, селери та капусті. А за вмістом заліза бамбук виграє у гарбуза та шпинату.

Крім цього, у пагонів бамбука виявлено здатність запобігати ожиріння, діабет і рак, а також надавати антимікробну та антиоксидантну дію — сполуки, що містяться в них, видаляють вільні радикали, пов’язані зі старінням і викликають пошкодження клітин.

Судячи з переконливого списку корисних властивостей, знайдених у цього недооціненого природного ресурсу, китайці всерйоз вирішили просувати бамбук як їжу майбутнього. Але треба сказати і про зворотний бік медалі. Як пишуть самі автори дослідження:

— Незважаючи на їхній потенціал, використання пагонів бамбука у нинішній харчовій промисловості стикається з обмеженнями.

Загалом у світі налічують 1640 різних видів бамбука, але далеко не всі з них мають їстівні пагони. З 800 видів, виявлених у Китаї, вживати можна лише 153, і лише 56 з них мають високу якість. У рослини короткий період сходів, тому його важко зібрати до того, як пагони стануть дерев’янистими та жорсткими. А обробка зібраної сировини для подальшого зберігання знижує як кількість токсинів (що добре), так і її харчову цінність (що погано). Крім того, 70% пагонів бамбука – це неїстівні відходи. Однак є ймовірність того, що люди навчаться переробляти шкаралупу пагонів у функціональні інгредієнти.

Рекомендуємо:   Покинутий склад у Гонконзі перетворили на міську ферму