Мікрозелень люцерни

Мікрозелень люцерни

Мікрозелень люцерни багата вітамінами, мінералами, містить 14 амінокислот, які необхідні для правильного функціонування нашого організму і запобігання ряду хвороб. Люцерна використовується у всьому світі як корисний інгредієнт у вегетаріанських стравах. Люцерну з насіння для мікрозелені можна виростити як на мікрогрін, так і на проростки у банці.

Мікрозелень люцерни джерело вітамінів та мікроелементів

Мікрозелень люцерни містить багато вітамінів, мінералів і поживних речовин. До складу мікрозелені люцерни входять вітаміни групи В: В1, В6, В12, вітаміни С, D, Е і К, а також велика кількість бета-каротину. З мінералів, що містяться в люцерні, заслуговують на особливу увагу залізо, калій, марганець, фосфор і кальцій. Крім того, мікрозелень люцерни має високу концентрацію фітоактивних речовин, таких як альфа-каротин, хлорофіл, кумарин, криптоксантин, дайдзеїн, фумарова кислота, лютеїн, сапоніни, стигмастерол і багато інших. Речовини, що містяться в люцерні, сприяють всмоктуванню білка, вуглеводів, кальцію і заліза в травній системі людини.

Мікрозелень люцерни дуже корисна для здоров’я

Прискорює загоєння ран

Горнятко мікрозелені люцерни забезпечує 13% щоденної рекомендованої норми вітаміну К. Добова потреба чоловіків у цьому вітаміні становить 120 мкг, для жінок – 90 мкг. Вітамін К, що міститься в люцерні у великій кількості, бере участь в процесі згортання крові. Тому вживання цієї рослини сприяє швидкому загоєнню ран.

Мікрозелень люцерни попереджає залізодефіцитну анемію

Люцерна є відмінним джерелом заліза, яке засвоюється з неї більш ефективно, порівняно з таблетованій синтетичною формою цього мінералу. Значна кількість заліза, присутнього в люцерні, покращує вироблення крові і корисна при таких явищах, як носові кровотечі і кровоточивість ясен.

Очищає організм

Через забруднення навколишнього середовища наш організм потребує детокс, який і забезпечує мікрогрін люцерни. У ній містяться потужні антиоксиданти, які очищають організм від токсинів і вільних радикалів.

Рекомендуємо:   Мікрозелень гірчиці

Корисна для шкіри

Мікрогрін люцерни багата на вітамін А і ферментами, які покращують колір обличчя. Також вони містять поживні речовини, що сприяють посиленому синтезу колагену, що відповідає за пружність шкіри.

Захищає від остеопорозу

Дефіцит кальцію в організмі веде до розвитку остеопорозу – хвороби, яка характеризується зниженням щільності кісток і посиленням їх крихкості, що збільшує ризик переломів. Вітамін К сприяє зміцненню кісток і знижує ризик виникнення остеопорозу, оскільки бере участь в процесі всмоктування кальцію.

Сприяє втраті ваги

Мікрогрін люцерни ідеальна для людей, які бажають позбутися зайвих кілограмів і займаються в тренажерному залі: у ній низький вміст калорій і жиру з одного боку, та високий вміст клітковини і білку – з іншого. Клітковина перешкоджає вивільненню греліну (гормону, що викликає почуття голоду), а білок будує м’язи.

Регулює рівень холестерину

Мікрогрін люцерни допомагає виводити з організму поганий холестерин, і містять велику кількість сапоніну – рослинного з’єднання, що знижує рівень так званого “поганого” холестерину і підвищує рівень так званого «хорошого» холестерину.

Покращує процес травлення

Люцерна багата травними ферментами (ліпаза, амілаза, коагулаза, інвертаза, пероксидаза, пектиназа і протеаза). Кожен фермент має свою окрему функцію, але разом вони сприяють ефективній роботі травної системи.

Крім того, мікрозелень люцерни запобігає розладу шлунка і надмірному газоутворенню. Травні ферменти, що містяться у паростках, полегшують розщеплення вуглеводів, жирів і білків.

Мікрозелень люцерни зміцнює імунітет

Люцерна містять високу концентрацію фітонутрієнтів, зокрема L-канаваніна і хлорофілу, які покращують стійкість організму до інфекцій.

Полегшує симптоми менопаузи

Люцерна багата фітоестрогенами, які борються з симптомами менопаузи (приливами, перепадами настрою, зниженням лібідо).

Укріплює волосся і запобігає їх випадінню

Мікрогрін люцерни містить амінокислоти, кремнезем, вітаміни B1 і B6, які посилюють ріст волосся і запобігають їх випадінню і стоншування. Вона також багата вітаміном С, який покращує кровообіг в шкірі голови, а значить живлення волосяних цибулин, що сприяє зростанню красивої і здорової шевелюри.

Рекомендуємо:   Мікрозелень Кольрабі

Знімає роздратування

Маленькі паростки люцерни мають заспокійливу дію на організм, допомагаючи нам справлятися зі стресом і зменшуючи занепокоєння. Її корисно вживати людям, що страждають безсонням.

Допомагає проти печії і кислотного рефлюксу

Оскільки мікрозелень люцерни – це лужний продукт, то вона зменшує кислотність шлунка і оптимізує рівень його pH.

Як вживати мікрозелень люцерни

Мікрогрін люцерни має нейтральний, слабо виражений смак, її можна вживати як в чистому вигляді, так і додаючи в різні салати, смузі, бутерброди, їсти з капустою і вареним буряком, заправляючи рослинною олією. Мікрогрін люцерни нагадує смак зеленого горошку, тому додавайте їх у страви, де такий смак доречний.

Мікрозелень люцерни має зміцнюючий ефект, додає життєвих сил, а також знижує ризик виникнення багатьох захворювань, в тому числі раку. Додайте мікрозелень люцерни в ваш раціон харчування, щоб оцінити всі переваги цього чудового продукту.