Стартап із Швеції вирощує зелень в супермаркетах

Стартап із Швеції вирощує зелень в супермаркетах

Компанія Swegreen встановлює вертикальні ферми у шведських супермаркетах. Поки що гідропонні установки з’явилися у восьми продуктових магазинах, а мета компанії — охопити 80% супермаркетів по всій країні. Таким чином, Swegreen просуває свою концепцію сіті-фермерства: свіжа продукція повинна потрапляти відразу на стіл покупця, минаючи доставки та транспортування.

Поява гідропонних установок викликала велику цікавість у покупців.

— Багато відвідувачів фотографують нашу вертикальну ферму. Вони з цікавістю запитують, що це таке, їм цікаво скуштувати зелень. Декілька покупців відзначили велику різницю у смаку салатів, вирощених у нашому магазині і які продаються в інших роздрібних точках, — каже співробітник одного із супермаркетів, які працюють із Swegreen.

Про рослини дбає не персонал торгової мережі, а оператор Swegreen. Але більшість операцій із догляду за рослинами автоматизовано. На кожній фермі функціонує система контролю довкілля з урахуванням штучного інтелекту. Усі маніпуляції з контейнерами, у яких знаходяться рослини, проводять роботи.

Влітку 2022 року компанія Swegreen оголосила про інвестиції у багатофункціональних роботів. Компанія запропонувала рішення для автоматизації вертикальних ферм. Цифрова платформа створена фахівцями Swegreen. Розробники вважають, що вона буде затребуваною у рітейлерів, рестораторів та девелоперів.

— Восени ми роботизуємо деякі функції, які зараз виконують оператори ферм вручну. Це може заощадити час наших клієнтів та їх витрати. Крім того, сам процес виробництва свіжої продукції стане більш ефективним, вважає Маркус Петерссон, технічний директор Swegreen.

Рекомендуємо:   Китайський фермер створив гібрид дині та кавуна