Вчені тестують рослинний інсулін

Вчені тестують рослинний інсулін

Інсулін із листя салату-латуку створили вчені з Пенсільванського університету (США). Надалі на основі рослинного інсуліну можна буде випускати ліки для хворих на діабет.

У ході випробувань рослинного інсуліну на мишах виявилося, що він здатний нормалізувати рівень цукру в крові протягом 15 хвилин, що можна порівняти з природним виділенням інсуліну. Хоча результати цих досліджень виглядають багатообіцяючими, пройде чимало часу, перш ніж рослинний інсулін можна буде відчувати на людях, спочатку вчені планують проведення масштабного дослідження на собаках, які страждають на діабет.

Щоб у листі салату-латуку вироблялися необхідні синтезу інсуліну білки, дослідникам довелося використовувати генну інженерію. Зміна геному не викликала побічних ефектів ні у рослин, ні у тварин, які брали участь у експерименті.

Салат може стати основою не лише нових ліків, а й рослинною сировиною для виробництва молока. Ізраїльський стартап Pigmentum створив технологію, яка допомагає перетворювати листя салату на молоко, яке до смаку нічим не відрізняється від коров’ячого.

Рекомендуємо:   Китайський фермер створив гібрид дині та кавуна