Концепця «їжа як ліки» виявилася ефективною на практиці

Концепця «їжа як ліки» виявилася ефективною на практиці

У кількох містах США хворі на діабет, гіпертонію та ожиріння отримували у своїх лікарів рецепти для безкоштовного отримання фруктів і овочів. Виявилося, така терапія має позитивний результат. У пацієнтів знизився рівень цукру в крові, кров’яний тиск та стабілізувалася вага. Результати дослідження були опубліковані у журналі Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes.

Деякі медклініки США тестують програму «Їжа як ліки» і надають своїм пацієнтам безкоштовне здорове харчування іноді протягом року або більше. За рецептами від лікаря можна безкоштовно отримати яблука, броколі, ягоди, огірки та інші фрукти та овочі. Пацієнти самостійно обирають магазини чи ринки, де купують корисні продукти, використовуючи електронні картки чи ваучери. Як правило, ліміт на місяць становив близько $65, така сума виділяється щомісяця протягом 4-10 місяців.

4 тис. учасників проекту — найчастіше з низьким рівнем доходу, мали поганий кардіометаболічний стан або перебували в групі ризику. Беручи участь у проекті, вони стали їсти більше фруктів та овочів і загалом дотримуватися принципів здорового харчування. Після незвичайної терапії стан піддослідних покращився, хоча раніше для цього були потрібні медикаменти.

Медики вважають, що більшість американців, незалежно від їхнього доходу, не дотримуються здорового харчування. Однак дослідження показують, що люди з низьким доходом, як правило, їдять їжу, яка дещо шкідливіша для їхнього здоров’я, ніж ті, хто може дозволити собі витрачати більше.

Рекомендуємо:   Біологічно активні сполуки грибів можуть стати новими ліками від гіпертонії