Генна інженерія збагатить овочі корисними речовинами

Генна інженерія збагатить овочі корисними речовинами

Вчені з Іспанії використовували метод генної інженерії для додаткового збагачення томатів флавоноїдами та амінокислотами. Результати наукової роботи опубліковані у журналі Plant Biotechnology Journal.

У ході дослідження було доведено, що такі методи, як редагування генів та цисгенез, дозволяють «налаштовувати» метаболізм рослин для збільшення вмісту вітамінів та мікроелементів. Поліпшення поживних властивостей сільськогосподарських культур допоможе запобігти дефіциту поживних речовин у літніх людей і вегетаріанців. Прийом БАДів із флавоноїдами нерідко призводить до підвищення індексу маси тіла (ІМТ). Однак метод редагування генів дозволяє вирішити цю проблему.

Флавоноїди – це вторинні рослинні метаболіти, які відіграють важливу роль у профілактиці серцево-судинних захворювань та раку товстої кишки. На частку валіну, лейцину та ізолейцину припадає близько 18% амінокислот у м’язовому білку. Ці речовини мають вирішальне значення для анаболізму у скелетних м’язах. Порівняно зі звичайними томатами «відредаговані» плоди містили в 21 разів більше лейцину, у дев’ять разів більше валіну, втричі більше ізолейцину та в 45 разів більше кверцетину.

Рекомендуємо:   Британські вчені «зламають» днк картоплі, щоб вона швидше варилася