Вчені знайшли спосіб зробити попкорн кориснішим

Вчені знайшли спосіб зробити попкорн кориснішим

Селекціонери створили новий сорт кукурудзи для виробництва попкорну, який містить вдвічі більше корисних поживних речовин, ніж звичайні сорти.

Свою популярність попкорн набув у 1990-ті роки. Саме тоді було створено генетично модифікований сорт кукурудзи QPM з впровадженим геном opaque-2. Цей ген відповідає за вміст у кукурудзі лізину та триптофану — важливих для здоров’я людини амінокислот.

Кукурудзу QPM стали вирощувати в ряді країн через високу поживну цінність продукту. Однак у сорту був недолік – надто м’які зерна. Цей дефект дозволяв розвиватися захворюванням та робив рослини вразливими перед шкідниками.

Дослідники з Університету Небраски в Лінкольні (США) спробували знову внести зміни до генів кукурудзи QPM. Але їм так і не вдалося досягти того, щоб зерна були жорсткими. Пізніше вчені встановили, які гени відповідають за жорсткість зерен, і почали схрещувати кілька поколінь кукурудзи QPM з сортами, що містять ці гени, які традиційно вирощують для виробництва попкорну. У результаті був отриманий гібридний сорт, багатий на лізин, з твердими зернами, які добре лопаються при нагріванні – кукурудза QPP.

Для оцінки смаку попкорну з нового сорту кукурудзи було проведено «сліпі» дегустації. Їхнім учасникам більше сподобалися смакові якості кукурудзи QPP.

На думку вчених-селекціонерів, на основі сорту можна створити лінійку не лише хрустких, а й корисних снеків. Справа в тому, що завдяки високому вмісту амінокислот попкорн з кукурудзи QPP відрізняється пребіотичними властивостями.

Рекомендуємо:   Ефірна олія петрушки бореться з бактеріями та мікробами